Ukrajna is elvérezhet Zelenszkij Magyarország és Szlovákia elleni kegyetlen bosszújában
Az ukrán elnök nem is Oroszországnak akart ártani elsősorban.
Az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője szerint a szankciók stratégiai türelmet igényelnek, mert hosszú időbe telhet, amíg elérik a kívánt hatásukat.
Josep Borrell Fontelles több Twitter-bejegyzésben mondta el a véleményét az Oroszország elleni szankciókról. Az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője szerint sokan kérdezik, hogy ezek hatékonyak-e. Azt írja, a válasz egyértelműen igen.
Oroszország ukrajnai inváziója óta az EU hat szankciócsomagot fogadott el. Intézkedéseink közel 1200 magánszemélyt és csaknem 100 szervezetet érintenek Oroszországban, valamint jelentős számú gazdasági ágazatot – fogalmaz. A szankciók jelentősen sújtják az orosz gazdaságot, megfosztva azt a pénzügyi piacokhoz és a fejlett technológiai termékekhez való hozzáféréstől, megbénítva az olajipart, a légitársaságokat, a hadiipart és az autóipart.
A főképviselő ugyanakkor elismeri, hogy az Oroszországtól való strukturális energiafüggőségünk csökkentése nehézségeket okoz, de sokat számít, mert ez a függőség akadályozta egy erős európai politika kialakítását Moszkva agresszív fellépéseivel szemben. A szankciók a politikai fellépés fontos eszközei, amelyek stratégiai türelmet igényelnek, mert hosszú időbe telhet, amíg elérik a kívánt hatásukat.
(Fotó: Josep Borrell, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője az EU és a Nyugat-Balkán csúcsértekezletére érkezik, amelyet az EU kétnapos csúcstalálkozójának keretében tartanak Brüsszelben az esemény első napján, 2022. június 23-án.MTI/EPA/Stephanie Lecocq)